تبلیغات
آموزش مسائل زناشویی - ملاکهای ازدواج
آموزش مسائل زناشویی
آمیزش 321

آرشیو موضوعی

آرشیو

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

ملاکهای ازدواج

یکی از دوستان عزیز که  به آیین زرتشتی آیین باستانی ما ایرانیان معتقدند در باب بحث در مورد مسایل جنسی قبل از ازدواج و ملاکهای ازدواج در نظری گفته اند:

با درود بر همگی دوستان و دکتر عزیز

ای مردان و ای زنان! راه راست را دریابید و پیروی کنید. هیچ گاه گرد دروغ و خوشی های زودگذری که تباه کننده زندگی اند، نگردید؛ زیرا لذّتی که با بدنامی و گناه همراه باشد، همچون زهر کشنده ای است که با شیرینی درآمیخته و همانند خودش دوزخی است. با این گونه کارها زندگانی گیتی خود را تباه مسازید. اشو زرتشت پاکلازم هست که توضیح بدم این مسئله سکس دهانی یا مشکلات جزیی به خیلی از چیزهامون از قبل بستگی داره که باعث میشه این موضوع نسبتا ساده اهمیت پیدا کنه.
نمی دونم چرا بچه ها که این همه نظر دادن از عشق صحبت کردن ولی خیلی اختلاف میون دوتا شریک زندگی قائل شدن . البته این موضوع به خاطر سنت چندصد ساله داخلیه ماست که همه خوب میدونن چه وضعیتی هست. برای همین عوامل محیطی نیز خیلی روی ما تاثیر میزاره ولی همین قدرم باید گفت که هیچ تفکر و عقیده ای از هیچکدوم برتر نیست بلکه این ماییم که به اون اعتبار میدیم این موضوع راجع به افکار ما دختر و پسراست که باید بفهمیم وقتی یک پسر چیزیو دوست داره و دختر نمی خواد یا برعکس خب باید ریشه هارو جستجو کنیم که اصلا این وصلت درست بوده یا نه؟ آیا با شناخت باهم ازدواج کردند؟ و خیلی چیزای دیگه!!
این مشکلاتی که داریم من به چند دسته تقسیم کردم که :
1 – ازدواج سنتی
2 – طرز فکر قدیمی
3 – نا آگاهی
4 – انتخاب اشتباه
حتما چیزای دیگم هست که دوستان حتما کاملش میکنن!!
ولی اینا از دیدگاه منه که از روی تجربه های شخصیه خودمه شاید یکی ازدواج سنتی رو خوب بدونه که به هر حال منظورم اینه که کبوتر با کبوتر باز با باز.اما ازدواج سنتی همه چی سریع تموم میشه و ریسکش خیلی بالاست.
خودم با یکی دوست بودم که وقتی واسش خواستگار اومد پناه به من آورد و گفت که چطور باید مسائل جنسی رو بحث کنم؟ خیلی نگران این موضوعم!؟اگه من بگم حس می کنم بگه بی حیام ولی اینم جزئی از زندگیو ملاکهامه ولی اون نتونست بگه با این حال ازدواج کرد و ریسک کرد.امیدوارم موفق باشه!!

ولی برای ادامه بحث اصلی موضوع رو از کلمه لغوی همسر شروع میکنم:
** در ایران باستان و گفتار پاک زرتشت و آیین بهدینان و تا امروز هم این واژه استفاده میشه که واقعا هم برازندس نام "همسر" هست
همسر از دو واژه " هم و سر "تشکیل شده که دو سر مساوی و همسطح و کلا به معنای تساوی و حقوق برابر و احترام متقابله. من نمیدونم توی چند صدسال پیش وقتی به زور دختر نه ساله رو با مرد پنجاه ساله عقد میکردند احتمالا به این کلمه فکر کردند؟نکردند؟اصلا میدونستند چه معنی داره؟ دختری که حتی امروزه شاید این کارو ظاهرا نکنه ولی همین که طرز فکرش هنوز این باشه که مردش خرج زندگیشو میده و اون توی خونه...

زرتشت: هر کس باید بیاندیشد که کیست ؟ از کجا آمده است و برای چه در این جهان زندگی میکند ؟
ما اول باید به خودشناسی (خودشناسی جنسی یکی از اوناست (فکر بد نکنیا مثل آشنایی با این تارنما)) برسیم بعد باید ملاک های ازدواج رو برای خودمون تشریح کنیم که چه آدمی هستیم و چه آدمی می خوایم متاسفانه بیشتر دخترا ملاک ندارن فقط انتظار دارند که همسرش اینکارو براش کنه اونو داشته باشه اونکارو کنه و خیلی از پسرا هم میرن حالو حولشو میکنن بعد که تموم شد میرن پیش مامی میگن زن می خوام ولی باید نجیب و پاک باشه!! خاک بر سر دختری که چنین پسری رو انتخاب کنه. یکی نیست به این پسرا بگه مگه خودتون پاک و نجیب بودین که حالا نجیب میخوایی؟

ما قبل از اینها باید درک درستی از عشق داشته باشیم و بدونیم کدوم عشق میتونه مارو خوشبخت کنه. پس باید بفهمیم و بدونیم که این عشق وقتی بوجود بیاد باید عاقلانه اون رو انتخاب کنیم!!اگر عشقی بوجود بیاد که فقط از احساس باشه مطمئنن توزندگی دچار مشکل می شیم چون زندگی یک مسئله " هم احساسی هم عقلی" پس عشق هم باید این دو مقوله رو داشته باشه(من با عشقی که فقط احساسه مخالفم ولی متاسفانه خیلی دچارشن)من قبلا عاشقه یکی بودم که عاشقانه همو دوسداشتیم ولی درسته که سخت بود ولی واسه زندگی به هم نمیخوردیم برای همین به ازدواج ختم نشد.(اینجا میشه ایده یک بحث راجع به عشق قبل از ازدواج و عشق بعد از ازدواج رو داد)
زمانی که توی زندگی عشق باشه احترام هم به وجود میاد! ولی آدمها هم رنگارنگن فقط باید دنبال کسی رفت که هم پیاله خودش باشه تا این مشکلاتی که از بحث هست که یکی دوست داره یکی دوسنداره و...اتفاق نیوفته.من حرف دکتر رو بیشترشو قبول دارم.
بحث اصلی من راجع به احترام متقابل و حقوق برابر هست . دیگه اون دوره ها گذشته که فکر کنیم مرد بره کار کنه زن بره کهنه بچه بشوره و... اما وقتی زن هم دنبال حقوق برابرش میگرده باید به این هم فکر کنه که بعضی قوانین که در ظاهر جنبه حمایتی داره به دلیل اینکه مثلا قشر ضعیفی هستند و تو خونه می مونن شوهرش کار میکنه خرجشو میده رو بندازن دور .
(ایده بحث راجع به مهریه که خوبه یا بد؟)

و یا قبل از اون از خواستگارش انتظار خونه و ماشین و...داشته باشه.البته به نظرم باید داشته باشه ولی مرد چی؟مرد هم انتظار داره تو از خود چیزی داشته باشی آیا داری؟نه فقط ادعا داری و یک من غرور.البته این حرفم به مذاق خیلیا خوش نمییاد ولی اینو باید اضافه کنم که من حرفامو بر مبنای عقیدم که حقوق برابر هست می گم یعنی یکبار دخترا فکر کنن وقتی چیزی میخوان مثلا خونه، مرد هم انتظار خونه ازت داره آیا داری؟یا چیزای دیگه حرف اصلی من اینه که هر چی انتظار داری به این فکر کن که اونم این انتظارو از تو داره.در صورتی که به نظر من باید اگه مسئله خونه هست باید باهم شریک باشن و این کارو انجام بدن نه اینکه مرد آماده کنه و زن بگه می خوام یا نه؟بازم تکرار میکنم که آدم باید هم پیاله خودشو انتخاب کنه مطمئنا کسایی که طرز فکر سنتی داشته باشن چه پسر په دختر مخالف من نظر دارند
(ایده ملاک ها برای ازدواج چیه؟چه دختر چه پسر آخه اینجا که نباید فقط از مسائل جنسی گفت اینجا جایی باشه که از ملاک های همدیگه باخبر شیم و تو بحثا از هم یاد بگیریم بابا اینجا محیط سالمه یکی مثل دکترو داریم که نظرش واسمون مهمه یجا واسه آشنایی شخصیت دختر شخصیت پسر باشه)

روح بحث من روی حقوق مساویست یعنی هر دو حق دارند! ولی امروزه اکثریت نمی دونن که چه حقی دارند!!

قبل از اینکه ازدواج کنیم باید با طرفمون همه ملاکهای ازدواج رو حل کنیم که اگه راضی شدن و از هم خوششون اومد با کمال ادب راجع به مسائل احساسی و سکس حرف بزنند.به نظر من بهترین راهی که میشه از خجالت کشیدن و... خلاص شد اس ام اس هست که بحث و اینجوری دنبال کنن (تجربه شخصی خودمه)
این راه هم باید کم کم کم کم بریم جلو نباید که چایی نخورده دختر خاله شد و همون اول بحث بگیم نظرت راجع به س ا ک چیه؟ من دوسدارم!!! دوسداری بگیری واسم؟
ولی میگم باز که آدما رنگارنگن. من پسرم اصلا دوسندارم همسرم که عاشقشم واسم س ا ک بزنه!!! چون توی شخصیتش نمیبینم که ایکارو کنه !!ولی با یکی دوست بودم که با این که بدم میاد ولی انجام داده گفتم من دوسندارم و تو شخصیتت بالاتر از این حرفاست ولی ناراحت شد!!!!
آقای دکتر واسه تغییر دادن موضوع تارنماتون به نظرم شما یک موضوعی رو بگین و ما نظرامونو بگیم که حداقل از هم دیگه یادبگیریم!!


ای نوعروسان و دامادان! روی سخنم با شماست. به اندرزم گوش دهید و گفتارم را به خاطر بسپارید و با غیرت، در پی زندگانی پاک مَنشی برآیید. هر یک از شما باید در کردار نیک و مهرورزی، بر دیگری پیشدستی جویید تا آن زندگانی مقدس زناشویی، با خوشی و خرّمی همراه باشد. اشو زرتشت
بدرود تا درودی دیگر .آرشاما

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : هاشم

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان

بعد از اینکه ما رو فیلتر کردند پشیمون خواهید شد پس در کادر بالا نام و پایین آن ایمیل خود را وارد کنید تا همیشه با هم باشیم

Powered by WebGozar